AVP22F-LP-M1SCR12
SKU: AVP22F-LP-M1SCR12
BRAND: Controlux
Free shipping for orders over R1,000.00
Vandal Resistant Low Profile Push Button Switch 22mm Momentary Flat Button. Red Ring LED 12V - 1n/o 50mA/24VDC -IP65- Stainless. Steel (Anti Vandal)
Vandal Resistant Low Profile Push Button Switch
Additional Information
Device Switch
Type Vandal Resistant | Low Profile | Push Button
Transition Style Momentary
Actuator Style Flat Button
Operation Type Momentary
Switch Circuit 1n/o
Voltage Rating 24V
Voltage Type DC
Current Rating 50mA
LED Colour Red
Size Ø22mm