LED MONITOR 24MK400H-B LG
SKU: LED MONITOR 24MK400H-B LG
BRAND: LG
HD LED TFT Monitor 24" (16x9) RES:1920 x 1080 50/60Hz, HDMI & VGA, Vesa Wall Mountable 75x75, Brightness :(Typ.): 250cd/m2(Typ.) 200cd/m2(Min), (GTG): 1ms (faster), Input: 100-240Vac
HD LED TFT Monitor 24"
Features
General :
    • Panel Type: TN
    • Colour Gamut (CIE1931): NTSC 72%
    • Colour Depth (Num of Colours): 16.7M colors
    • Pixel Pitch (mm): 0.2745 x 0.2745
    • Aspect Ratio: 16:9
    • Resolution: 1920 x 1080
    • Brightness (Typ.): 250cd/m2(Typ.) 200cd/m2(Min.)
    • Contrast Ratio (Original): 1000:1 (Typ), 700:1 (Min.), (GTG): 1ms (faster)
    • Viewing Angle (CR≥10): 170/160
    • Surface Treatment: Anti glare, 3H
Jack Input / Output
    • D-Sub: Yes (1ea)
    • HDMI: Yes (1ea)
    • Headphone Out: Yes
Power
    • Type: Adapter
    • Input: 100-240Vac, 50/60Hz
    • Normal On (typ.): 26.0W (Typ), 30.0W (Max.)
    • Sleep Mode (Max): Under 0.3W
    • DC Off (Max): Under 0.3W
Frequency
    • D-sub (Max Resolution / Hz): 1920x1080 / 60Hz